• Home
  • Aktualności
  • Apelacja pozwanej, czyli “zmienia i oddala powództwo w całości”
Apelacja pozwanej

Apelacja pozwanej, czyli “zmienia i oddala powództwo w całości”

Przewalona, położona, przegrana z kretesem sprawa w I instancji. Później apelacja pozwanej, w którą oczywiście nasza Klientka nie wierzy… Są takie sprawy, które nie cieszą jak wygrane na setki tysięcy. Dzisiaj o jednej z nich. Sąd I instancji zasądził bez gadania całą kwotę dochodzoną przez Profi Credit. Nie mogliśmy pogodzić się z wyrokiem. Szybko poszła apelacja pozwanej. Wynik, to zmiana zaskarżanego wyroku na korzyść naszej Klientki i obciążenie kosztami obu instancji firmy pożyczkowej.

Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 10000,00 zł
Zadanie: Reprezentacja w I i II instancji, apelacja pozwanej
Uzyskany efekt: Wygrana w II instancji

Pomoc zadłużonym

Każdego dnia kontaktują się z nami dziesiątki osób, które mają kłopoty finansowe i nie radzą sobie ze spłatą zaciągniętych zobowiązań. W zdecydowanej większości przypadków są to już sprawy na etapie sądowym czyli takim, kiedy dłużnicy są już w posiadaniu wydanego przez sąd nakazu zapłaty. Wcześniej wypowiedziano im umowy i  wszyscy byli poddawani bardzo uciążliwej windykacji. Jest jeszcze jeden etap, który powinien obowiązywać, kiedy pożyczkobiorca zalega ze spłatą pożyczki. Jest to windykacja polubowna, której celem powinno być ugodowe porozumienie się stron co do spłaty długu. Niestety w wielu przypadkach tak to nie działa. Od razu wkracza bardzo ostra, drapieżna windykacja, która bez skrupułów niszczy zdrowie psychiczne zadłużonych.

Z drugiej strony patrząc na koszty tych pożyczek to i dobrze, że wielu nie podpisuje ugód, dając sobie szansę na obronę w sądzie przed nienależnymi kosztami. W zdecydowanej większości powództwa są oddalane. Niestety inaczej było w tym przypadku. Sąd utrzymał w mocy nakaz zapłaty co było jednoznaczne z zasądzeniem całego roszczenia. Nie mogliśmy się z tym zgodzić i…

Apelacja pozwanej

Najważniejszym jest, aby się nie poddawać. Naszym zdaniem Pani Irena wszystko zwróciła firmie, a nawet grubo nadpłaciła pożyczkę. Więc z jakiej racji miałaby płacić jeszcze 10.000 zł. Od razu wystąpiliśmy z wnioskiem o uzasadnienie wyroku. Bezsprzecznie myśleliśmy o apelacji, ponieważ taki wyrok w żadnym wypadku nie mógł się ostać. Oddłużamy już kilkanaście lat i umiemy ocenić szanse. Bardzo rzadko się mylimy.

Portal Dłużnika walczy do końca

Nasi specjaliści dokładnie wiedzą w jaki sposób prowadzić procesy i co podnosić w pismach procesowych. Nie jest to zadanie wbrew pozorom łatwe. Dlatego nie poddaliśmy się i zamknęliśmy temat w apelacji. Sąd II instancji podzielił nasze stanowisko. Zmienił wyrok I instancji i oddalił powództwo w całości, a kosztami obciążył w całości powoda.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Apelacja pozwanej

Apelacja pozwanej