Kolejna sprawa z Ultimo Portfolio Investment i kolejna wygrana na koncie naszej Kancelarii oddłużeniowej. Tym razem stanęliśmy w obronie Pana Bartosza. Uchroniliśmy naszego Klienta przed nienależnym roszczeniem, a także kosztami procesu i egzekucją komorniczą.

Wierzyciel: Ultimo Portfolio Investment
Wysokość długu: ok. 10.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Cesja wierzytelności

Spotykamy się w naszej codziennej pracy z osobami zadłużonymi, które nie mają pojęcia o tym, że pierwotny wierzyciel może sprzedać dług czyli dokonać cesji na rzecz innego podmiotu. Wtedy właśnie zmienia się nazwa wierzyciela, który zaczyna domagać się zwrotu zobowiązania. A nieświadomy tego faktu dłużnik zazwyczaj nie wie kto żąda od niego spłaty zobowiązania. Podstawą do cesji wierzytelności jest istnienie zobowiązania do spełnienia. Stronę uprawnioną określa się wierzycielem, a jej prawo to wierzytelność, czyli np. suma pieniędzy do zapłaty przez dłużnika. Strona zobowiązana do wykonania wierzytelności to dłużnik, który ma zobowiązanie w postaci długu.

Jak pokazują wygrane przez nas sprawy z tym długiem to bywa różnie. Bardzo często okazuje się, że zobowiązanie nie istnieje i nie zmienia tego przejęcie rzekomego długu przez inny podmiot, który stając się nabywcą przejmuje wszystko co ma związek z danym zobowiązaniem. Dłużnik powinien być zawiadomiony o cesji co często nie ma miejsca.

Analiza dokumentów

Pan Bartosz otrzymał nakaz zapłaty od nieznanej mu firmy. Czytając dokumenty, które otrzymał z sądu, był tak zdenerwowany, że nie mógł się skupić na treści pozwu. „Czego oni ode mnie chcą? O co chodzi ? Nigdy nie brałam tam pożyczki!”. Przypomniał sobie, że jego kuzyn też miał kiedyś taki problem. Postanowił przełamać wstyd i skontaktował się z nim. Ten skierował go do naszej Kancelarii. Jakiś czas temu pomogliśmy mu pozbyć się długu. Zapewnił o naszej fachowości i skuteczności. Kiedy Pan Bartosz zadzwonił do nas, bardzo dokładnie omówiliśmy plan działania. Istniała bardzo duża szansa na oddalenie roszczenia Ultimo w całości. Zawsze realnie oceniamy stan sprawy. Mówimy otwarcie jakie są szanse w konkretnym przypadku. Zachowujemy w tej kwestii obiektywizm, aby nie budzić w naszych Klientach złudnych nadziei.

Sprawa z Ultimo Portolio Investment

W tym przypadku w zasadzie byliśmy pewni wygranej, ale zawsze ostateczne rozstrzygnięcie sprawy należy do sądu. Prezentujemy wyrok jaki zapadł w sprawie Pana Brajana. Sprawa z Ultimo Portfolio Investment zakończyła się oddalenie powództwa w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 530 182 192
Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprawa z Ultimo Portfolio Investment

Sprawa z Ultimo Portfolio Investment