pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego

Pozwaliśmy o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego

Tym razem to Portal Dłużnika, a w zasadzie Kancelaria Prawna Exire pozwała Asekurację Sp. z o.o. o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego. Wcześniej przez wiele miesięcy próbowaliśmy się bezskutecznie porozumieć i wynegocjować sensowne warunki spłaty. Na naszej współpracy Klientce pozostanie w kieszeni ok 25.000,00 zł.

Pozwana: Asekuracja Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 44.000,00 zł
Zadanie: Pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, umorzenie odsetek od nakazu
Uzyskany efekt: Pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, dług pomniejszony o ok. 25.000,00 zł

Biorąc pożyczkę nikt nie zakłada, że nie będzie mógł jej spłacić

Pożyczki są nieodłączną częścią naszego życia. Skłamalibyśmy pisząc, że nie są potrzebne i przynoszą ludziom same kłopoty. To dzięki nim wielu z Państwa mogło np. rozpocząć swoją działalność gospodarczą i prowadzić życie na wysokim poziomie. To dzięki nim wielu z nas ma swoje własne mieszkanie, czy dom, albo jeździ do pracy samochodem. A ilu z nas zakup sprzętu AGD, czy wakacje sfinansowało właśnie w ten sposób? Można by tak wyliczać w nieskończoność. Wszystko jest dla ludzi. Tylko jeżeli wszystko wyglądałoby tak pięknie, to niepotrzebna byłaby pomoc naszej kancelarii oddłużeniowej. W pojedynczych przypadkach spotykamy się z dłużnikami, którzy biorąc zobowiązanie z góry wiedzieli, że nie uda im się tego spłacić. W zdecydowanej większości są to ludzie, którym nie z ich winy pogorszył się status finansowy, wydarzyły się nieprzewidziane sytuacje losowe. Bardzo często chcąc zaspokoić żądania wierzyciela zaciągali coraz to nowe pożyczki, przez co wpadli w jeszcze większe długi.

Kancelaria oddłużeniowa z Łodzi

Kiedy Pani Irena przyszła do nas na spotkanie, miała już za sobą prawomocny wyrok sądu z nadaną klauzulą wykonalności, od lat była przeciwko niej prowadzona egzekucja. Najpierw z wniosku Skoku w którym zaciągnęła pożyczka, później z wniosku Asekuracji Sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie. Z pożyczki na niewielką kwotę zrobił się ogromny dług, gdzie same odsetki wynosiły przeszło 40.000 zł. Z jej punktu widzenia sytuacja wyglądała beznadziejnie. Bez większych nadziei na powodzenie skontaktowała się z nami za namową swojego znajomego, którego uchroniliśmy przed licytacją domu. Jak powiedziała: „Chcę mieć czyste sumienie, że zrobiłam wszystko co się dało, a jeżeli się nie uda to trudno!”

Kiedy poddaliśmy analizie sprawę wiedzieliśmy, że nie będzie to prosta droga. Doszliśmy jednak do wniosku, że warto powalczyć o obniżenie zobowiązania do spłaty, a w zasadzie ogromnych odsetek. Jak się okazało, ponieważ sprawa dotyczyła bardzo starego długu, na nakazie odsetki wynosiły aż 40%. Nie mogliśmy tego tak zostawić, a niestety prowadzone negocjacje w celu obniżenia kwoty zadłużenia spełzły na niczym. Po drugie, nie mieliśmy pewności, czy w znaczącej części odsetki się nie przedawniły. Wiedzieliśmy o jednej egzekucji wszczętej wiele lat temu i ostatniej, wszczętej przed kilkoma miesiącami. Wyglądało na to, że wierzyciel mógł nie przerwać skutecznie biegu przedawnienia.

Pozew o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego

Początkowo chcieliśmy sprawę rozwiązać na drodze przedsądowej. Wzywaliśmy wierzyciela do umorzenia odsetek, chcieliśmy zawrzeć porozumienie. Niestety negocjacje nie zakończyły się sukcesem więc pozwaliśmy Wierzyciela o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego zarzucając przedawnienie odsetek i kwestionowaliśmy ich wysokość z nakazu. Niestety jak się okazało w trakcie procesu, bieg przedawnienia został skutecznie przerwany, ale udało nam się skutecznie obniżyć odsetki. Tym samym do zapłaty jest o ok. 25.000,00 zł mniej, a to już sprawia, że dług staje się realny do spłaty.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 530 182 192
Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego

pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego