• Home
  • Aktualności
  • Umorzenia w sprawach: Zaplo, Ultimo, Ferratum Bank, Lindorff, Syner
Ferratum

Umorzenia w sprawach: Zaplo, Ultimo, Ferratum Bank, Lindorff, Syner

Umorzenie postępowania w sądzie, mimo, że nie zamyka ostatecznie wierzycielowi drogi do ponownego wniesienia pozwu w tej samej sprawie, daje jednak naszym Klientom wewnętrzny spokój. Nie muszą obawiać się egzekucji komorniczej, płacić dochodzonej pozwem kwoty, czy ponosić kosztów postępowania sądowego. Dzisiaj prezentujemy umorzenia w 6 sprawach: Zaplo, Ultimo, Ferratum Bank, Lindorff i Syner.

Wierzyciel: Zaplo, Ultimo, Ferratum Bank, Lindorff, Syner
Wysokość długu: 14.000,00 zł; 12.000,00 zł; 8.000,00 zł; 5.000,00 zł; 3.000,00 zł; 1.400,00 zł
Zadanie: Sprzeciwy od nakazów zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowania umorzone

Umorzenie postępowania czyli co? Kancelaria Exire wyjaśnia

Jedną z głównych przyczyn umorzenia postępowania przed sądem jest nieuzupełnianie przez pozywającego braków formalnych pozwu. Następną przyczyną jest cofnięcie pozwu. Należy przypomnieć, że do rozprawy pozwany nie musi wyrazić zgody na cofnięcie przez powoda powództwa. W chwili kiedy już proces ruszy, zgodę na cofniecie pozwu musi wyrazić pozwany. Z naszego doświadczenia wiemy, że wierzyciele zdają sobie sprawę, że ich roszczenia nie są zasadne, więc rezygnują z procesu zanim się on zacznie.

Pożyczka lub kredyt, nakaz zapłaty, sprzeciw!

Zdecydowana większość naszych Klientów kontaktuje się z naszą Kancelarią w chwili otrzymania nakazu zapłaty wydanego w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), czy przez Sąd Rejonowy. Zasada jest jedna: należy wnieść sprzeciw (nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym)  lub zarzuty (nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym) w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od odebrania przesyłki z sądu. Jak prezentujemy na zamieszczonych poniżej postanowieniach, nie zawsze pozywający chce kontynuować spór i poddaje się walkowerem. Nie mamy niestety na to wpływu, powodom przysługuje prawo do cofnięcia powództwa.

Zaplo, Ultimo, Ferratum Bank, Lindorff, Syner

Zdecydowanie wolimy, kiedy prowadzone przez nas sprawy kończą się oddalaniem powództwa, czyli uzyskują status  sprawy osądzonej. Jednak z przyczyn niezależnych od nas zdarza się, że sąd nie może wydać wyroku w sprawie, a tylko umarza postępowanie. Poniżej postanowienia o umorzeniach w sprawach: Zaplo, Ultimo, Ferratum Bank, Lindorff i Syner.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Postanowienia w omawianych wyżej sprawach: