• Home
  • Aktualności
  • Wygrana z Lindorff na ponad 40 000 zł. Portal Dłużnika znowu świętuje zwycięstwo!

Wygrana z Lindorff na ponad 40 000 zł. Portal Dłużnika znowu świętuje zwycięstwo!

Bank BZWBK nie chciał rozmawiać o ugodzie. Kredyt szybko sprzedał do firmy Lindorff i w zasadzie o sprawie natychmiast zapomniał. Kolejne próby negocjacji z wierzycielem wtórnym, jako że to świeży kredyt, także nie przyniosły rezultatu. Tym bardziej cieszy nas wygrana z Lindorff w sądzie. Nasz Klient mimo wątpliwości zaufał nam do końca i sprawę na ponad 40 000 zł sąd oddalił w całości. Warto wspomnieć, że sprawa dotyczyła umowy kredytu firmowego, czyli toczyła się w wydziale gospodarczym.

Wierzyciel: Lindorff S.A.
Wysokość długu: ok. 40.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Kredyt firmowy w BZ WBK

Co zrobić?! Czasem życie układa się tak, że się nie układa. Życie naszego kolejnego Klienta stanęło na głowie, gdy jego żona złożyła pozew rozwodowy. Rozstanie było burzliwe, do tego dzieci, majątek… Jak więc prowadzić firmę, gdy wszystko się sypie?! Nasz Klient nie był w stanie tego pogodzić. Firma popadła w duże problemy finansowe i w zasadzie stała się niewypłacalna. Najpierw pojawiły się niewielkie opóźnienia, później coraz większe i większe. Gdy spotkaliśmy się z Panem Michałem część umów kredytowych zostało już wypowiedzianych.

Bank odmawia negocjacji

Bank BZ WBK, który udzielił finansowania firmie Pana Michała odmówił rozmów nt podpisania umowy ugody. Zasłaniał się, że proces windykacji i dochodzenia tego roszczenia jest już na tyle posunięty, że za późno jest na negocjacje. Zresztą niebawem miało dojść do cesji wierzytelności.

Po kilku miesiącach spokoju do naszej Kancelarii ponownie zadzwonił Pan Michał. Był bardzo zestresowany. Okazało się, że właśnie odebrał nakaz zapłaty na kwotę ponad 40 000 zł. Powodem w sprawie był już Lindorff. Oznaczało to zatem, że rzeczywiście doszło do przeniesienia wierzytelności i sprawa trafiła do sądu. Należało szybko ocenić dokumenty i podjąć skuteczną obronę procesową.

Wygrana z Lindorff

Zaprosiliśmy Pana Tomasza na spotkanie w siedzibie naszej Kancelarii w Łodzi. Poprosiliśmy, żeby zabrał ze sobą wszystkie dokumenty, jakie otrzymał z sądu oraz umowę kredytu oraz wszystkie inne dokumenty, który mu przyjdą do głowy. Poprosiliśmy też o potwierdzenia wpłat… Po analizie dokumentacji nie byliśmy do końca przekonani, czy sprawę uda się wygrać. Do sprawy został wytypowany jeden z naszych najlepszych prawników, który na całe szczęście podniósł trafne zarzuty. Sąd podzielił to stanowisko i mimo wielu miesięcy przerzucania się pismami, powództwo Lindorff oddalił w całości.

To duży sukces. Bardzo duży. Pokazuje też, że nie wszystko stracone nawet, gdy Bank nie chce się z dłużnikiem porozumieć. Jak widać na załączonym obrazku nawet sprawy gospodarcze, pomiędzy firmami można w sądzie wygrać. I proszę nam wierzyć, ani to pierwsza taka wygrana, ani tym bardziej ostatnia!! Wygrana z Lindorff i to na taką kwotę cieszy nas szczególnie!!

Zapraszamy do współpracy.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Sprawdź również nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: