Fundusz Open Finanse – część pierwsza

Warto się bronić procesowo – historia w dwóch częściach. Dzisiaj pierwsza część opowieści o kilkudziesięciu tysiącach długu, który wykupił Fundusz Open Finanse.

Sprawa trafiła najpierw do e-Sądu w Lublinie, jednak Sąd ten uznał, że nie ma podstaw do wydania nakazu zapłaty. Sprawa trafiła więc do Sądu właściwego dla miejsca zamieszkania Pana, nazwijmy go Stanisławem. Pan Stanisław rozmyślał – co z tego, że nie ma nakazu i tak będzie rozprawa, nie wiadomo jak orzeknie Sąd. Zapytał nas o zdanie. Popatrzyliśmy na dokumenty – dług może kiedyś był, ale nie wiadomo czy to był dług Pana Stanisława, a już na pewno nie był tak wysoki. Ponadto, a może przede wszystkim, dług był według nas przedawniony. Postanowiliśmy wziąć Pana Staszka w obronę. Ale nawet ta obrona nie była konieczna, bo Fundusz sam sobie „pomógł” i nie uzupełnił braków pozwu. Skutek – postanowienie o umorzeniu postępowania.

O szczegółach można poczytać w uzasadnieniu. W tym postanowieniu czegoś nam jednak brakowało. Czego – o tym napiszemy w kolejnym wpisie…

Warto śledzić nasz portal. Niebawem kolejna ciekawa sprawa.

Pozostajemy do dyspozycji: pomoc@portal-dluznika.pl

Fundusz Open Finanse 1

Fundusz Open Finanse 2

Fundusz Open Finanse 3

Fundusz Open Finanse 4