Ugoda z FM Bank – kolejne porozumienie z wierzycielem

Ugoda z FM Bank – kolejne porozumienie z wierzycielem

Zgłosił się do nas sympatyczny człowiek z południa Polski. Przyniósł ze sobą dużo zapału, uśmiechu, ale i masę bardzo dużych długów. Właściwie od początku wiedzieliśmy, że łatwo nie będzie. Od mniej więcej dwóch miesięcy powoli, dzień za dniem, staramy się z mozołem wypracować kolejne porozumienia. Nie pozostawia wątpliwości, że bez pomocy Banków Pan M. z czasem popadnie w jeszcze większe tarapaty finansowe. Dziś prezentujemy jedną z takich spraw – ugoda z FM Bank.

Początkowo Bank był bardzo niechętny jakiejkolwiek restrukturyzacji. Wysłaliśmy kilka pism, przeanalizowaliśmy umowę kredytową, szukaliśmy rozwiązania problemu i nici porozumienia. Dopiero po którymś z pism, kolejnym telefonie do Banku udało się wypracować porozumienie. Bank pomimo gwarancji de minimis oraz obligatoryjnego ubezpieczenia do umowy kredytu, zgodził się na ugodę. Udało się porozumieć i przeksięgować składkę ubezpieczenia na poczet spłaty kapitału. W ten sposób z raty 1633 zł zeszliśmy na 1131 zł. To znaczna różnica.

W tym miejscu ogromne podziękowania dla kompetentnej kady zarządzającej z Działu Windykacji FM Banku. Bez ich przychylności kredyt zapewne niebawem zostałby wypowiedziany.

Masz podobny problem? Pisz: pomoc@portal-dluznika.pl

Poniżej prezentujemy dokumenty z tej sprawy:

Umowa ugody FM Bank 1

Pierwotny harmonogram:

Umowa ugody FM Bank 2

Harmonogram po zawarciu umowy ugody:

Umowa ugody FM Bank 3