Sprzeciw od nakazu zapłaty to ochrona przed komornikiem. A Ty, Dłużniku, masz prawo się bronić. Najgorsze, co możesz sobie zrobić, to czekać bezczynnie na rozwój wydarzeń i nie podejmować walki o siebie. Komornik to również dodatkowe koszty, a przy dużych długach, spłacanie ich poprzez egzekucję komorniczą nie daje żadnych efektów. Dlatego, kiedy otrzymujesz nakaz zapłaty musisz podjąć odpowiednie kroki.
Powód: Smart AI Sp. z o.o. Alternatywna Spółka Inwestycyjna Sp. k.
Wartość przedmiotu sporu: 4.907,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Sprzeciw od nakazu zaplaty to ochrona Twoich interesów

sprzeciw od nakazu zapłaty to ochrona
Co może się stać, jeśli otrzymasz nakaz zapłaty, nie wyślesz sprzeciwu i nie spłacisz zadłużenia? Wierzyciel wystąpi w takiej sytuacji o klauzulę wykonalności. Potem już tylko jeden krok do komornika. Jeśli Twoje długi są niewielkie, skończy się zajęciem części wynagrodzenia. Ale jeśli zadłużenie jest duże, a Ty posiadasz wartościowe rzeczy, auto, sprzęt elektroniczny lub jesteś właścicielem mieszkania? Rzeczy te mogą być zajęte przez komornika a mieszkanie czy dom zlicytowane za bezcen. Sprzeciw od nakazu zapłaty to ochrona przed tym czarnym scenariuszem.
Nie odebrałem nakazu zapłaty, komornik już na koncie. Co dalej?
Wszystko zależy od tego, dlaczego nie odebrałeś nakazu zapłaty. Jeśli został wysłany na nieprawidłowy adres, to można wstrzymać egzekucję komorniczą. Sprzeciw od nakazu zapłaty to ochrona i Twoje prawo, oczywiste jest jednak, że nie mogłeś go wysłać, jeśli został doręczony na nieaktualny adres. Najlepiej skontaktować się z kancelarią, która zajmuje się sprawami osób zadłużonych. Jeśli można udowodnić, że przebywałeś pod innym adresem, do sprawy będzie można "powrócić". Nie tylko wstrzyma to egzekucję komorniczą. Da Tobie również szansę na obronę procesową i oddalenie powództwa.
Sprzeciw od nakazu zapłaty to ochrona przed komornikiem i dodatkowymi kosztami. Jak go napisać?
Sprzeciw do EPU (Elektroniczne Postępowanie Upominawcze) możesz napisać samodzielnie. Wystarczy użyć wzoru, który znajdziesz na naszym Portalu Dłużnika. Pamiętaj, aby go podpisać i wysłać w ciągu 14 dni od otrzymania nakazu. Pamiętaj, że sprzeciw od nakazu zapłaty to ochrona Twoich praw. Nie odmawiaj sobie tej obrony. Nakaz możesz także otrzymać z sądu rejonowego. Wtedy także sprzeciw od nakazu zapłaty to ochrona Twoich interesów i majątku. Jednakże nie wystarczy go przygotować na wzorze. Tutaj sprawa jest już bardziej skomplikowana i należy zgłosić się po profesjonalną pomoc. Skontaktuj się z kancelarią zajmującą się sprawami dłużników (np. naszą). Nie zwlekaj, mamy 14 dni na reakcję i danie Tobie szansy na obronę procesową. A to z kolei może doprowadzić do oddalenia powództwa i uwolnienia się od długu.
Nakaz zapłaty to nie koniec sprawy!
Pamiętaj, że jako dłużnik też masz swoje prawa. Jednym z nich jest obrona przed pozwami w sądach. Nie poddawaj się tak łatwo i walcz o siebie. W naszej Kancelarii Oddłużeniowej znajdziesz kompleksową pomoc. Zapraszamy do kontaktu!
Pożyczka pozabankowa pogłębi problemy finansowe
Pożyczka pozabankowa pogłębi problemy finansowe. To stwierdzenie, które może brzmieć dość przewrotnie dla osób szukających szybkiego sposobu na poprawę swojej…
Uprawomocnienie ogłoszonego wyroku - zwieńczenie procesu
Uprawomocnienie ogłoszonego wyroku jest etapem postępowania sądowego, który ma kluczowe znaczenie dla wszystkich stron zaangażowanych w spór. To moment, w…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64, (42) 641 30 65
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

sprzeciw od nakazu zapłaty to ochrona