Zapewne wiele osób zmagających się z problemem zadłużenia zadaje sobie pytanie, "Jeśli komornik wszedł na pensję, to co robić?". Chociaż egzekucja komornicza to nic przyjemnego, nie należy pozostawać wobec niej biernym. Po pierwsze, istnieją mechanizmy chroniące częściowo nasze wynagrodzenie. Po drugie, w pewnych uzasadnionych okolicznościach, egzekucję komorniczą można umorzyć.
Powód: EOS 1 FIZNFS
Wartość przedmiotu sporu: 1.570,35 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.
Kiedy dochodzi do zajęcia wynagrodzenia
Osoby zadłużone z niepokojem zadają sobie pytanie, jeśli komornik wszedł na pensję, to co robić? Kiedy zatem może dojść do egzekucji komorniczej? Zdecydowanie nie dzieje się to od razu, tzn. w przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, wynoszącym kilka dni, czy też tygodni. Komornik sądowy, aby zacząć działać, i zając nasze wynagrodzenie, musi posiadać tytuł egzekucyjny. Tytuł egzekucyjny to orzeczenie sądowe stwierdzające istnienie i zakres roszczenia wierzyciela, czyli z drugiej strony patrząc, istnienie i zakres obowiązku świadczenia dłużnika. Wydanie takiego dokumentu przez sąd może odbyć się dopiero po wydaniu wyroku zasądzającego, tzn. uznającego roszczenia firmy pożyczkowej. Warto podkreślić, że do rozstrzygnięcia sporu sądowego wydanego w ramach I instancji, przysługuje stronom środek odwoławczy, w postaci apelacji. Może się zatem zdarzyć, że wyrok zasądzający zostanie wydany dopiero przez sąd II instancji. Ponadto, tak jak już wspomnieliśmy, aby doszło do sprawy sądowej, wierzyciel musi złożyć pozew sądowy. W zależności od podmiotu, dzieje się to zwykle po upływie kilku miesięcy, lub nawet lat, od upłynięcia terminu spłaty pożyczki. Co to dokładnie oznacza dla dłużnika? Mianowicie mnóstwo czasu, aby przygotować się do ewentualnej egzekucji komorniczej. Dłużnik powinien być świadomy ryzyka, jakie niesie za sobą proces sądowy, oraz w miarę możliwości, gromadzić środki na spłatę wyroku.
Jeśli komornik wszedł na pensję to co robić?
Pamiętajmy, że nasze wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, jest częściowo chronione przepisami prawa. Zgodnie z zapisami kodeksu pracy, komornik musi pozostawiać dłużnikowi co miesiąc kwotę wolną w wysokości 75 procent minimalnego wynagrodzenia za pracę. Jeśli natomiast jedynym źródłem utrzymania osoby zadłużonej jest umowa zlecenie, warto poinformować o tym fakcie organ egzekucyjny. Na skutek takiej interwencji, komornik powinien ograniczyć egzekucję i pozostawić dłużnikowi wolne środki w wysokości 50 procent wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia, czy też umowy o działo. Już wiesz, że jako osoba zadłużona masz swoje prawa, o które musisz koniecznie walczyć. Nie należy poddawać się pod wpływem przeciwności losu. Problemy, zwłaszcza finansowe, powinny być dla dłużnika impulsem do działania. Jeśli nadal stoisz przed dylematem, jeśli komornik wszedł na pensję, to co robić, zachęcamy do dalszej lektury.
Umorzenie egzekucji komorniczej
Jako Kancelaria Oddłużeniowa z wieloletnim stażem i ogromnym bagażem doświadczenia doskonale wiemy, że egzekucja komornicza, to nic przyjemnego. Jednak w pewnych określonych okolicznościach, taką egzekucję można uchylić. Kiedy dokładnie? Na przykład wtedy, kiedy do wydania wyroku zasądzającego doszło bez udziału dłużnika. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy wierzyciel dysponuje naszym starym adresem zamieszkania. W takiej sytuacji warto wykazać, że nie mieliśmy możliwości podjęcia przesyłki sądowej i zainicjowania obrony procesowej. Z dużą dozą prawdopodobieństwa do sprawy będzie można powrócić, a egzekucję komorniczą, umorzyć. Jeśli borykasz się z zajęciem wynagrodzenia, nie obawiaj się zwrócić do naszej Kancelarii Oddłużeniowej w Łodzi. Nasi wykwalifikowani specjaliści przeanalizują Twoją sprawę i określą, czy umorzenie egzekucji jest w przypadku Twojej sprawy, możliwe. Pamiętaj, że nie masz nic do stracenia. Możesz tylko zyskać. Nie pozostawaj obojętny wobec swojego problemu.
Pozytywne uprawomocnienie wyroku jest na wyciągnięcie ręki
Pozytywne uprawomocnienie wyroku to moment, na który czeka każdy dłużnik. To chwila, w której można odetchnąć z ulgą i zacząć…
Profesjonalne oddłużanie długów
Profesjonalne oddłużanie długów to proces, który pozwala osobom ukraść się spod ogromnego ciężaru zadłużenia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/