Wielu Polaków staje przed dylematem: bronić się przed pozwem, czy poddać się bez walki? Co mam zrobić, kiedy firma pożyczkowa pozywa mnie o nienależne pieniądze? Jako kancelaria prawna, która specjalizuje się w oddłużaniu jednoznacznie polecamy bronić się przed roszczeniami! Ale, aby było to możliwe, należy w pierwszej kolejności ustalić, czy rzeczywiście kwota dochodzona nakazem zapłaty jest niezasadna. Wiemy, że w zdecydowanej większości dłużnicy nie są w stanie sami tego wyliczyć. Zrobią to za Państwa nasi mecenasi i dalej tak pokierują sprawą, żeby skończyła się możliwie najlepiej. Tak właśnie stało się w sprawie Pani Joli, która odebrała nakaz zapłaty na 2311 zł od firmy pożyczkowej Provident. Ponieważ prowadzimy wiele spraw naszej Klientki, jej rola sprowadziła się tylko do przesłania nam skanów dokumentów odebranych z sądu. Resztą zajął się już nasz dział procesowy. Dług w Provident przestał istnieć. Sąd w całości oddalił powództwo i obciążył Provident kosztami procesu.
Wierzyciel: Provident Polska S.A.
Wysokość długu: 2.311,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości
Instytucje pozabankowe „żyją” głownie z kosztów pozaodsetkowych pożyczek
Jak to jest z tymi długami, a konkretnie z wysokością zadłużenia? Ano różnie, ale często jakoś dziwnie maleje lub znika w całości, kiedy nasi specjaliści w oddłużaniu przejrzą wszystkie zaciągnięte przez dłużnika zobowiązania. Po analizie dokumentów okazuje się, że wiele pożyczek, których spłaty domagają się wierzyciele zostało spłaconych. A jak? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od rodzaju udzielonej pożyczki, dokonywanych płatności, wysokości kosztów pozaodsetkowych, czy w końcu zapisów w umowach. Na przykład pożyczkobiorcy wielokrotnie korzystali z możliwości przedłużania, czy refinansowania pożyczek, a suma tych wpłat pokryła udzieloną pożyczkę, często drastycznie ją przewyższając. Czy zobowiązanie obwarowane jest bardzo wysokimi kosztami, które mają się nijak do rzeczywistych kosztów poniesionych przez pożyczkodawcę. Także umowy skrywają klauzule abuzywne (niedozwolone), które dają możliwość oddalenia w sądzie roszczenia.
Firmy pozabankowe „żyją” głównie z kosztów pozaodsetkowych pożyczek, które często rażąco są przekraczane. Dlatego tak ważne jest poddanie swoich długów specjalistycznej analizie, która pozwoli właściwie ocenić stan Waszych długów.
Dług w Provident
Dziś dług w Provident, który szybko trafił do sądu. Sprawa zakończyła się sukcesem. Skutecznie wykazaliśmy, że na dochodzoną pozwem kwotę składały się nienależne Provident opłaty. Koniec końców Sąd oddalił powództwo w całości, a kosztami procesu obciążył powoda.
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.
Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/