Pożyczka prywatna to finansowanie udzielane przez osobę fizyczną na ustalonych w umowie warunkach z ominięciem regulacji, którymi zwykle kierują się banki czy instytucje pozabankowe. Pożyczki prywatne wpędzają w długi. Nietrudno się bowiem domyślić, że po narzędzie to sięgają zwykle osoby zadłużone, których sytuacja nie pozwala na skorzystanie z tańszego finansowania, na przykład kredytu bankowego. Warto zwrócić uwagę, że w sieci znajduje się wiele ofert pożyczek prywatnych bez zabezpieczenia. To jednak niestety bardzo często pułapka i próba wyłudzenia pieniędzy od potencjalnego pożyczkobiorcy. Przyjrzyjmy się zatem pożyczkom prywatnym, mechanizmowi ich przyznawania oraz formami zabezpieczeń.
Powód: Ultimo NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 94.097,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Zabezpieczenie pożyczki prywatnej
Zabezpieczenie pożyczki ma na celu ułatwienie i przyspieszenie ewentualnego ściągania należności w przypadku niespłacania przez klienta rat. Banki zabezpieczają swoje interesy wyliczając zdolność kredytową konsumenta, w oparciu o szereg wskaźników i czynników, które mogą wpływać na jego wypłacalność. Między innymi analizują rejestry i bazy dłużników, poddają ocenie wpływy na rachunku bankowym, analizują zaświadczenia od pracodawcy. Zastanówmy się jak zatem prywatny pożyczkodawca, nie dysponującymi narzędziami do szczegółowej oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, może zabezpieczyć swoje interesy na wypadek niewypłacalności dłużnika? Otóż zwykle odbywa się to poprzez zastaw na nieruchomości. Pożyczkodawca dokonuje najczęściej wpisu w dziale IV księgi wieczystej. Oznacza to, że w przypadku problemów ze spłatą, pożyczkodawca przejmie naszą nieruchomość, a my pozostajemy bez dachu nad głową. Bez wątpienia pożyczki prywatne wpędzają w długi.
Krótkie terminy spłaty pożyczek oraz zabójcza rata balonowa
Pamiętajmy, że okres spłaty pożyczki prywatnej zabezpieczonej nieruchomością jest bardzo krótki i wynosi z reguły jeden rok, z możliwością warunkowego przedłużania na okres maksymalnie dwóch lat. Spłata takiego finansowania wiąże się zatem najczęściej z bardzo wysoką miesięczną ratą. Istnieje też możliwość spłacania co miesiąc samych odsetek. Wówczas ostania rata, nazywana ratą balonową, stanowi sumę ostatniej raty odsetkowej oraz całego pożyczonego kapitału. Nietrudno się domyślić, że wygospodarowanie kwoty kilkudziesięciu bądź kilkuset tysięcy złotych na spłatę raty balonowej będzie dla osoby zadłużonej najpewniej niemożliwe. Pożyczki prywatne naprawdę wpędzają w długi.
Nieuczciwe oferty pożyczek prywatnych
W sieci, niczym grzyby po deszczu, pojawiają się nieustanie ogłoszenia oferujące pożyczki prywatne bez zabezpieczenia. Potencjalni pożyczkodawcy deklarują, że jedynym wymaganym przez nich zabezpieczeniem będzie weksel czy też umowa podpisana u notariusza. Oczywistym jest jednak, że w przypadku niewypłacalności dłużnika, taka forma zabezpieczenia nie będzie skuteczna. Na czym zatem naprawdę polega fenomen takich ofert? Otóż maja one na celu wyłudzenie od potencjalnych pożyczkobiorców pewnych przedpłat, nazywanych kosztami notarialnymi, ubezpieczeniem, kosztem dojazdu do klienta. Jeżeli pożyczkodawca domaga się przedpłaty przed uruchomieniem finansowania zapamiętaj, że najpewniej jest to oszustwo. Nie daj się wmanewrować w ten nielegalny mechanizm. Nie dość, że nie otrzymasz finansowania, to jeszcze powiększysz zasoby finansowe oszusta.
Pożyczki prywatne wpędzają w długi
W praktyce naszej kancelarii wielokrotnie napotkaliśmy na swej drodze osoby oszukane przez nieuczciwych pożyczkodawców. Zanim zatem skorzystasz z niepewnego źródła finansowania, poddaj zapisy umowy analizie przez wykwalifikowanych doradców. Ponadto zastanów się, czy warto ryzykować i postawić na szali dorobek całego swojego życia w celu uzyskania chwilowej ulgi finansowej. W razie wątpliwości czy problemów ze spłatą otrzymanej pożyczki, czy też w przypadku pozwu sądowego, nie zawahaj się zwrócić o pomoc do naszej Kancelarii Oddłużeniowej w Łodzi. Jak nikt inny znamy produkty finansowe oraz niebezpieczeństwa płynące z prywatnego finansowania. Nie daj się oszukać, przekaż nam do analizy projekt umowy, a w przypadku pozwu sądowego zleć sprawę naszemu mecenasowi. Pamiętaj, że ze swoim problemem nie jesteś sam.
Rejestr dłużników jako narzędzie windykacji
Rejestr dłużników jako narzędzie windykacji ma na celu zastraszenie nierzetelnego pożyczkobiorcy oraz wywołanie u niego określonego działania, na przykład natychmiastowej…
Chwilówki powodują spiralę zadłużenia
Prowadzać działalność oddłużeniową, także uczymy się wiele i pomaga to nam, coraz efektywniej działać na rzecz Klientów. Bez wątpienia możemy…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/