Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, czy szybkie pożyczki to wybawienie, czy katastrofa, zachęcamy do zapoznania się z niniejszą publikacją. Szybkie pożyczki bowiem, to niestety znak naszych czasów. To świadectwo automatyzacji procesów, globalnego pośpiechu, konsumpcjonizmu, dążenia do wygód. Wielu konsumentów, czy to wobec problemu braku środków na codzienne życie, czy też wobec zamiaru dokonania zakupu, tak naprawdę zbędnego, przedmiotu lub usługi, decyduje się na tego rodzaju finansowanie. Brak krytycyzmu w ocenie swojej sytuacji finansowej oraz łatwość w dostępie do szybkich pożyczek, mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych.
Powód: Svea Ekonomi Cyprus Ltd.
Wartość przedmiotu sporu: 3.218,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.
Szybkie pożyczki - wybawienie czy katastrofa?
Abstrahując od przypadków, kiedy szybka pożyczka zaciągana jest na ratowanie życia czy zdrowia, należy obiektywnie przyznać, że w większości przypadków takie finansowanie jest fanaberią. Pamiętajmy, że źródłem naszego utrzymania powinno być co do zasady wynagrodzenie za pracę. Korzystanie z zewnętrznego źródła finansowania, to jest pożyczki, czy kredytu, powinno być poprzedzone rzetelną analizą naszej sytuacji finansowej. Niestety, tak się nie dzieje.
W dobie łatwego dostępu do internetu oraz uproszczonych procedur przyznawania, z szybkich pożyczek korzystamy zbyt często i zbyt pochopnie. W efekcie zadłużamy się ponad stan i ponad nasze możliwości finansowe z nadzieją, że "jakoś to będzie". Praktyka pokazuje jednak bezsprzecznie, że takie postępowanie prędzej czy później przyniesie negatywne konsekwencje. Czy to w postaci uciążliwych działań windykacyjnych, czy sprawy sądowej. Pamiętajmy, że zaciągając kilka szybkich pożyczek w podobnym czasie, do sądu trafić może równocześnie kilka pozwów od wierzycieli. To już niestety bardzo krótka droga do egzekucji komorniczej i poważnych trudności życiowych.
Problem ze spłatą - co robić?
Już wiesz, że szybkie pożyczki to nie wybawienie, a katastrofa. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak podejść do problemu braku środków na spłatę pożyczki, podpowiadamy.
- Unikaj zadłużania się - Przede wszystkim nie należy brać kolejnej pożyczki, na spłatę poprzedniej. Praktyka naszej Kancelarii Oddłużeniowej w Łodzi pokazała niejednokrotnie, że to równia pochyła i wstęp do ogromnej spirali.
- Dodatkowa praca - Warto przeanalizować swój harmonogram dnia i postarać się znaleźć wolne godziny, które przeznaczymy na dodatkowe zarobkowanie. W obecnych czasach, dla pozytywnie zmotywowanej i zdeterminowanej osoby, znalezienie dodatkowej pracy, zwłaszcza w wolne weekendy, nie będzie stanowiło żadnego problemu.
- Plan spłaty - to bardzo ważny mechanizm, dzięki któremu określimy nasze wpływy oraz wydatki. W efekcie będziemy w stanie określić harmonogram spłaty przeterminowanego zadłużenia.
- Negocjacje z wierzycielami - w pewnych uzasadnionych okolicznościach, warto podjąć rozmowy z wierzycielami w celu wynegocjowania korzystniejszych warunków spłaty pożyczki. Najlepiej zamiar podjęcia takich rozmów skonsultować w naszą Kancelarią Oddłużeniową z Łodzi, lub też zlecić naszej Kancelarii ich prowadzenie.
- Obrona procesowa - jeśli pomimo podjętych wysiłków, nie uda nam się dokonać spłaty przeterminowanego zadłużenia, może okazać się, że wierzyciel skieruje sprawę do sądu. W takiej sytuacji nie należy pozostawać biernym, a zlecić obronę wykwalifikowanemu mecenasowi. Zapewniamy, że nasza Kancelaria Oddłużeniowa z Łodzi zatrudnia w swoich szeregach szereg wyspecjalizowanych adwokatów, którzy pomogą Tobie w sprawie pozwu firmy pożyczkowej.
Przekonujący sprzeciw od nakazu zapłaty początkiem sprawy
Przekonujący sprzeciw od nakazu zapłaty to dla nas bułka z masłem. Wiemy, jak skutecznie oddłużyć. Przekonała się o tym doskonale…
Zaciągane pożyczki bez zdolności kredytowej nie pomogą
Po raz kolejny mogliśmy skutecznie pomóc Pani Annie, tym razem w sprawie z powództwa Smart AI. Istotnie, od kiedy została…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/