Rejestr dłużników jako narzędzie windykacji ma na celu zastraszenie nierzetelnego pożyczkobiorcy oraz wywołanie u niego określonego działania, na przykład natychmiastowej spłaty długu. Mechanizm ten wykorzystuje niewiedzę dłużników oraz brak świadomości na temat konsekwencji wpisu do takiego rejestru. Nie ulegajmy presji, nie dajmy się zastraszyć, działajmy w sposób przemyślany. Przyjrzyjmy się rejestrowi dłużników oraz przekonajmy, że w określnych przypadkach negatywny wpis w rejestrze dłużników może okazać się dla dłużnika zbawienny.
Powód: Opus Collection Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 3 777,99 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu
Rejestry dłużników
W Polsce funkcjonuje kilka rejestrów dłużników. Są to przykładowo - Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Zadłużonych czy też Biuro Informacji Kredytowej. Wpisu do rejestru dłużników może dokonać bank czy też instytucja pożyczkowa. Nie dzieje się to jednak automatycznie. Taki wpis wymaga zgłoszenia ze strony wierzyciela lub firmy windykacyjnej. Należy odróżnić także pojęcie rejestru dłużników od giełdy wierzytelności. Giełda długów, inaczej nazwana giełdą wierzytelności, umożliwia zbycie wierzytelności w drodze przelewu wierzytelności, w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego.
Skutki wpisania konsumenta do rejestru dłużników
Wydaje się, że rejestr dłużników jako narzędzie windykacji, jest techniką skuteczną. Na forach poświęconych tematowi długów czy też na stronach kancelarii prawnych znajduje się wiele, pełnych niepokoju zapytań o wpis w rejestrze dłużników oraz płynące z niego konsekwencje. Pożyczkobiorcy bardzo często, w obawie o wpis do rejestru dłużników, zaciągają kolejne zobowiązania po to tylko, aby dokonać spłaty problematycznej pożyczki i uniknąć wpisu do takiego rejestru. Jakie konsekwencje zatem niesie za sobą wpis do rejestru dłużników? Przede wszystkim brak możliwości dalszego zadłużania się. Firmy pożyczkowe, dokonując oceny zdolności kredytowej i natrafiając na wpis o przeterminowanym produkcie, nie udzielą nam finansowania. Czy jednak brak możliwości dalszego zadłużania się, jest dla dłużnika niekorzystne? Oczywiście, że nie! Jest dokładnie odwrotnie. Kolejna pożyczka bądź kredyt mogą jedynie pogrążyć osobę borykającą się z zadłużeniem. Nie warto zatem zbytnio przejmować się wpisem do bazy dłużników. W procesie oddłużania należy skupić się na innych, poważniejszych problemach. Warto jednakże podkreślić, że negatywny wpis, po dokonaniu spłaty pożyczki, można w pewnych uzasadnionych przypadkach, usunąć. Warto zatem odłożyć problem negatywnych wpisów do czasu całkowitego uporania się z problemem zadłużenia.
Rejestr dłużników jako narzędzie windykacji
Po przeczytaniu niniejszego artykułu już wiesz, że negatywny wpis w rejestrze dłużników to nic strasznego i w chwili obecnej to Twój najmniejszy problem. Nie pozwól się zastraszyć firmom windykacyjnym. Jeżeli borykasz się z problemem przeterminowanego zadłużenia, skontaktuj się z zespołem Portalu Dłużnika. Nasz Kancelaria Oddłużeniowa w Łodzi podejdzie do Twojego problemu indywidualnie oraz z największą starannością. Wysoce prawdopodobne jest, że uda się wynegocjować z wierzycielem korzystniejsze warunki spłaty. A może okaże się, że zapisy umowy pożyczkowej były niezgodne z prawem, a wyegzekwowane przez pożyczkodawcę, zawyżone opłaty, uda się odzyskać? Z pewnością nasza Kancelaria Oddłużeniowa z Łodzi pomoże Tobie także w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. Jak widzisz, katalog naszych usług jest naprawdę szeroki. Nie zwlekaj. Powierz nam sprawę przeterminowanego zadłużenia, a my podpowiemy, jak się z tym problemem uporać.
Doświadczony adwokat to wybawienie
Doświadczony adwokat to wybawienie. Pomoże w procesie oddłużania, odzyska nienależnie pobrane przez instytucje pożyczkowe opłaty, oddali powództwo wierzyciela. Jako Kancelaria…
Szybki sprzeciw od nakazu zapłaty EPU
Szybki sprzeciw od nakazu zapłaty EPU absolutnie nie jest skomplikowany. W procesie windykacyjnym często spotykamy się z nakazami zapłaty wystawianymi…
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/