Wstrzymanie egzekucji komorniczej, pozwoli naszemu Klientowi na spłatę długu bez dodatkowych kosztów. Zadłużenie powstało w wyniku niespłaconej pożyczki. Ponieważ zostało ono zasądzone przez sąd, po nadaniu klauzuli wykonalności jego egzekwowaniem zajął się komornik. Oczywiście wiązało się to z dodatkowymi kosztami, które tylko zwiększały zadłużenie. Dlatego na prośbę dłużnika przystąpiliśmy do negocjacji z Kredyt Inkaso. Dzięki podjętym działaniom, podpisaliśmy ugodę. Bez wątpienia jest ona korzystna dla naszego Klienta. Nie dość, że wierzyciel wtórny wstrzymał toczącą się egzekucję komorniczą, to jeszcze odstąpił od zapłaty części zadłużenia.
Wierzyciel: Kredyt Inkaso I NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 8.498,13 zł
Zadanie: Wstrzymanie egzekucji komorniczej, negocjacje z wierzycielem
Uzyskany efekt: Podpisanie ugody na ratalną spłatę długu
Niespłacony wyrok zasądzający, oznacza egzekucję komorniczą
Nie czarujmy się, ale wyrok zasądzający, prawomocny z klauzulą wykonalności, który nie został spłacony, niestety oznacza spotkanie z komornikiem. Niewątpliwie tak się stanie, jednak czy tak musi być? Oczywiście, że nie, ponieważ zawsze można podjąć rozmowy z wierzycielem i spróbować dogadać się, co do spłaty długu. Dlatego zawsze podkreślamy, że z wielu sytuacji można wyjść obronną ręką, kiedy działa się mądrze. Profesjonalnie poprowadzony dialog z wierzycielem, pozwoli nawet na wstrzymanie egzekucji komorniczej. Chociaż wielu wydaje się to niemożliwe, my udowadniamy, że na każdym etapie sprawy, może udać się coś ugrać dla zadłużonego. Trzeba jednak w tym miejscu zaznaczyć, że taka sytuacja nie zawsze jest możliwa do osiągnięcia. Bez wątpienia nie można się poddawać i należy walczyć o siebie.
Pamiętaj, że pomimo wyroku zasądzającego, możesz spłacić dług na dogodnych dla siebie warunkach. Kredyt z komornikiem to nie koniec świata, lecz w tej sytuacji warto mieć pomoc specjalistów od oddłużania. Z naszym wsparciem możesz spłacić dług i wyjść na prostą. Jedyne, czego potrzebujesz, to rozsądne decyzje i dużo cierpliwości.
Jak wstrzymać egzekucję komorniczą?
Egzekucja komornicza jest prowadzona przez komornika sądowego i polega na zastosowaniu środków przymusu, których celem jest zaspokojenie roszczeń wierzyciela. Zadaniem komornika jest ściągnięcie z majątku dłużnika należności – sprawa trafia do komornika wtedy, gdy dłużnik nie spłaca zobowiązania mimo sądowego nakazu zapłaty. Egzekucja komornicza może być prowadzona z ruchomości, nieruchomości, wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalno-rentowych, rachunków bankowych, innych wierzytelności, innych praw majątkowych, przez zarząd przymusowy lub przez sprzedaż przedsiębiorstwa.
Egzekucję komorniczą można wstrzymać po podjęciu odpowiednich działań, takich jak:
- pełna spłata zadłużenia,
- zawarcie ugody między dłużnikiem i wierzycielem,
- zawieszenie lub umorzenie postępowania egzekucyjnego.
Kredyt z komornikiem – gdzie uzyskać pomoc?
Wstrzymanie egzekucji komorniczej jest możliwe pod warunkiem racjonalnego podejścia do sprawy. Tutaj nie ma miejsca na emocje, które nie robią wrażenia ani na wierzycielu, ani na komorniku. Liczą się fakty i dobre argumenty. Warto więc powierzyć negocjacje ekspertom od oddłużania, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób je prowadzić, by uzyskać rezultat korzystny dla obu stron. Naszym głównym celem jest ochrona interesów Klienta, lecz zdajemy sobie również sprawę z tego, że strona przeciwna nie odpuści bez osiągnięcia określonych korzyści.
W przypadku naszego Klienta udało nam się wstrzymać egzekucję komorniczą i wynegocjować podpisanie ugody na ratalną spłatę długu. Znamy oczekiwania wierzycieli i wiemy, jak działają komornicy. Dłużnik bardzo często jest osobą, która nie zna się na prawie, a na myśl o komorniku robi się blady jak ściana. Dla nas negocjacje z wierzycielami to codzienność – jeśli więc masz kredyt z komornikiem, zwróć się do nas o pomoc.
Jak złożyć wniosek o wstrzymanie egzekucji komorniczej?
Aby wstrzymanie egzekucji komorniczej było możliwe, konieczne jest złożenie wniosku do komornika. Należy w nim zawrzeć takie elementy, jak:
- określenie obu stron: dłużnika i wierzyciela,
- oznaczenie sygnatury postępowania sądowego i komorniczego,
- uzasadnienie wniosku.
Decyzję o wstrzymaniu egzekucji komorniczej podejmuje sąd na wniosek dłużnika. W piśmie należy zaznaczyć, czy ubiegamy się o zawieszenie, czy o umorzenie postępowania egzekucyjnego. Niezwykle istotna jest rzetelna argumentacja, która ma decydujący wpływ na decyzję sądu. Do wniosku należy dodać dokumenty potwierdzające jego treść (jako załączniki). Zwracając się do naszej kancelarii oddłużeniowej, możesz liczyć na profesjonalne sporządzenie wniosku i podjęcie wszystkich niezbędnych kroków mających na celu wstrzymanie egzekucji komorniczej. Pomożemy też zaplanować terminową spłatę długu, by raz na zawsze spłacić wierzyciela i nigdy więcej nie mieć do czynienia z komornikiem.
Ugoda z Kredyt Inkaso i wstrzymanie egzekucji komorniczej
Wykorzystaliśmy wszystkie nasze negocjacyjne umiejętności, by pomóc naszemu Klientowi i umożliwić rozstanie z komornikiem. W związku z tym osiągnęliśmy porozumienie z Kredyt Inkaso. Bo to właśnie od wierzyciela zależało jak potoczą się dalsze losy tego długu, a podpisana ugoda, pozwoli na spłatę długu bez towarzystwa komornika.
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:
Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 61
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/