Wierzyciele wtórni są bardzo aktywni w dochodzeniu roszczeń od zadłużonych. Pożyczkodawcy z kolei bardzo chętnie pozbywają się tak zwanych niewygodnych długów, chcąc mieć spokój i zrzucić na inny podmiot prowadzenie dalszej windykacji czy dochodzenie roszczenia na drodze sądowej. Doskonale zdają sobie sprawę, że wiele z tych długów ma wątpliwe podstawy i chcąc zaoszczędzić na ewentualnych kosztach procesu, które ponosiliby w razie przegranej, po dokonaniu cesji przechodzą na nowego wierzyciela. Ale jak wygrać z refinansowaniami? Poniżej kilka słów o kolejnej wygranej sprawie!
Wierzyciel: RRM Limited
Wysokość długu: ok. 1200,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości
Zasadność roszczenia?
Czy roszczenie jest zasadne? W zasadzie jest to pierwsze pytanie, które stawiają sobie nasi prawnicy z Kancelarii specjalizującej się w oddłużaniu, kiedy tafia do nas nowa sprawa. Jest to kwestia, która jest dla nas numerem jeden. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. W takim przypadku stawiamy wszystko na jedną kartę. Zmierzamy w kierunku udowodnienia bezzasadności dochodzonej pozwem kwoty i idziemy w kierunku wskazania sądowi wszelkich nieprawidłowości. Analizując szczegółowo dokumenty, szukamy wszelkich uchybień. Bardzo szczegółowo przekopujemy się przez dokumenty związane z samą cesją. Jak się okazuje tutaj właśnie możemy znaleźć prawdziwe skarby. Bardzo cenny dla nas materiał, który możemy wykorzystać w pismach procesowych broniąc naszych Klientów i poddając całe dochodzone roszczenie pod wątpliwość.
Patrząc na to z boku można pomyśleć: „No, przecież to nie jest nic trudnego. Każdy może wyłapać takie błędy.” Niestety wielu naszych Klientów przekonało się o tym bardzo boleśnie.
Jak wygrać z refinansowaniami?
Kiedy zapoznaliśmy się z dokumentami w sprawie z powództwa wierzyciela wtórnego, nasi specjaliści w oddłużaniu wychwycili wiele szczegółów potwierdzających nasze przypuszczenie o niezasadności dochodzonego roszczenia. Pozostało jeszcze właściwie wykazać to w sądzie. Czy nam się udało? Proszę spojrzeć na zamieszczony wyrok a odpowiedź nasunie się sama.
Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.
Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/