Nakaz zapłaty wysłany na nieaktualny adres – jak się bronić?

Nakaz zapłaty wysłany na nieaktualny adres – jak się bronić?

Jak widać wpisach na naszej stronie, zawieramy wiele ugód, ale działamy też procesowo w postępowaniach sądowych, zwłaszcza gdy nie ma widoków na zawarcie ugody. Otrzymałeś nakaz zapłaty? Nie wiesz, jak się bronić, jakie zarzuty zgłosić? Skontaktuj się z nami, zbadamy sprawę i na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Dziś opiszemy sprawę, w której Państwo K. zostali pozwani przez firmę zajmującą się obrotem wierzytelnościami. Firma ta wypełniła weksel in blanco i uzyskała nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym. Nakaz został doręczony na dawno nieaktualny adres pozwanych. O sprawie sądowej Państwo K. dowiedzieli się od komornika.

Można by pomyśleć – ciężka sprawa, nakaz nakazowy, weksel, egzekucja, komornik zajął wynagrodzenie, tylko siąść i płakać. Ale my tak łatwo się nie poddajemy. Złożyliśmy zażalenie na klauzulę wykonalności, które zostało uwzględnione przez Sąd I instancji. Dodatkowo wstrzymaliśmy wykonalność nakazu nakazowego wydanego na podstawie weksla. Mówiąc krótko, zablokowaliśmy egzekucję komorniczą.

Ale nasz przeciwnik procesowy również nie dawał za wygraną – złożył zażalenie na uchylenie klauzuli wykonalności. My w odpowiedzi napisaliśmy, że rzekomy wierzyciel nie ma racji bo…..

Efekt: zażalenie rzekomego wierzyciela zostało oddalone.

Nakaz zapłaty wysłany na nieaktualny adres 2

Nakaz zapłaty wysłany na nieaktualny adres 1

Nakaz zapłaty wysłany na nieaktualny adres 3

Oznacza to, że teraz Sąd zajmie się rozpoznaniem naszych zarzutów od nakazu zapłaty. O dalszych losach sprawy oczywiście będziemy informować.

Masz podobny problem, najlepiej zgłoś się do nas! Email do kontaktu: pomoc@portal-dluznika.pl