Svea Ekonomi Cyprus Ltd. z siedzibą w Limassol na Cyprze jest jedną z mniej znanych firm windykacyjnych zajmujących się skupem długów od polskich banków i firm pożyczkowych. Wielu Klientów z przerażeniem w głosie dzwoni do nas, by poinformować, że jakaś firma z Cypru próbuje odzyskać od nich pieniądze, choć nigdy wcześniej o niej nie słyszeli. Svea Ekonomi to wierzyciel wtórny, co oznacza, że prawdopodobnie firma kupiła dług od Twojego pożyczkodawcy. Nie musisz jednak reagować na wezwania do zapłaty od Svea – zwłaszcza jeśli masz pewność, że spłaciłeś dług lub że wierzytelność nigdy nie istniała. W tej branży bardzo często zdarza się, że firmy windykacyjne próbują odzyskać nienależny im dług, dlatego skontaktuj się z nami, by wyjaśnić sytuację i dowiedzieć się, co zrobić w następnej kolejności.
Sprzedaż długów do Svea, czyli cesja wierzytelności
Cesja wierzytelności jest umową cywilnoprawną zawieraną przez cedenta (wierzyciela pierwotnego) i cesjonariusza (wierzyciela wtórnego). Taka umowa jest następstwem sprzedaży długów, a zgodnie z art. 509 kodeksu cywilnego wierzyciel może bez zgody dłużnika przenieść wierzytelność na osobę trzecią, chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu albo właściwości zobowiązania.Cesja Svea oznacza, że cypryjska firma nabyła dług, stając się wierzycielem wtórnym, a tym samym przeszły na nią wszelkie prawa związane z wierzytelnością, w tym roszczenie o zaległe odsetki.
Czy jest się czym martwić? Historie naszych Klientów pokazują, że przeniesienie wierzytelności na inny podmiot bardzo często jest szansą dla dłużnika – podczas sprzedaży długu może na przykład zaginąć dokumentacja, a niekompletne dokumenty są przesłanką do oddalenia powództwa. Często też się zdarza, że wierzyciel wtórny niesłusznie domaga się spłaty długu, gdyż wierzytelność jest przedawniona lub została spłacona. Istnieje wiele sytuacji, w których możemy wykazać, że dług w Svea nie istnieje, dlatego nie warto ulegać emocjom – jak najszybciej skontaktuj się z naszą Kancelarią Oddłużeniową, by poznać swoje prawa.
Jak zareagować na nakaz zapłaty od Svea Ekonomi?
Windykacja Svea polega na odzyskiwaniu wierzytelności odkupionych od banków i firm pożyczkowych. Oznacza to, że Svea nie jest pierwotnym wierzycielem i nie zna wszystkich warunków zawarcia umowy. Najważniejszym etapem weryfikacji długu w Svea jest analiza dokumentacji – w wielu przypadkach jesteśmy w stanie wykazać, że zadłużenie w Svea nie istnieje, znaleźć błędy lub udowodnić, że dokumentacja jest niekompletna.
Jeśli otrzymasz sądowy nakaz zapłaty od Svea, jak najszybciej skontaktuj się z Portalem Dłużnika. Dlaczego? Masz tylko 14 dni od dnia doręczenia pozwu na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Sprzeciw musi mieć odpowiednią formę i uzasadnienie, dlatego powinien być sporządzony przez doświadczonego prawnika. Jeśli nie odpowiesz sprzeciwem na nakaz zapłaty, pozew Svea się uprawomocni, a windykator będzie mógł nasłać na Ciebie komornika. Nie warto więc zwlekać! Najgorsze, co możesz zrobić, to zignorować pozew – jeśli schowasz go do szuflady, nakaz zapłaty nie zniknie, a sprawa jeszcze bardziej się skomplikuje.
Nasza Kancelaria prowadzi oddłużanie Svea: jest to przeciwnik, którego bardzo dobrze znamy, dlatego wiemy, czego możemy się spodziewać. W trosce o interesy Klientów stosujemy skuteczne środki prawne, takie jak sprzeciw od nakazu zapłaty i obrona procesowa. Historie naszych Klientów pokazują, że jesteśmy w stanie wygrać sprawę i całkowicie oddalić powództwo. Pomagamy również Klientom, którzy rzeczywiście mają dług w Svea – jeśli nie uda nam się udowodnić bezzasadności roszczenia, możemy Cię wesprzeć w negocjowaniu najlepszych warunków spłaty zadłużenia.
Czy warto kontaktować się ze Svea Ekonomi?
W wezwaniach do zapłaty od Svea znajdziesz dane kontaktowe wierzyciela wtórnego. Na etapie windykacji polubownej Svea Ekonomi może również do Ciebie dzwonić, pisać i wysyłać listy, a w niektórych przypadkach pracownicy Svea pukają do drzwi dłużników. Jeśli uważasz, że roszczenie jest bezzasadne, nie odpowiadaj na próby kontaktu – możesz bowiem przez przypadek uznać dług! Istnieje jedyny wyjątek, kiedy odpowiedź jest konieczna, i jest nią sądowy nakaz zapłaty: w tej sytuacji musisz jak najszybciej podjąć kroki w celu złożenia sprzeciwu.
Podsumowując, Svea to wierzyciel wtórny, który nabył dług poprzez umowę cesji. Z chwilą podpisania umowy poprzedni wierzyciel traci prawa do wierzytelności, a zarządzanie długiem przechodzi na cypryjską firmę Svea. Windykator może najpierw kontaktować się z Tobą telefonicznie, mailowo, listownie lub osobiście, ponaglając do spłaty długu i wysyłając wezwania do zapłaty. Jeśli to nie poskutkuje, prawdopodobnie otrzymasz sądowy nakaz zapłaty. W tym momencie masz 14 dni na złożenie sprzeciwu, dlatego najlepiej od razu się z nami skontaktować. Jeśli roszczenie jest bezpodstawne, udowodnimy to w sądzie i wywalczymy dla Ciebie oddalenie powództwa. A jeśli rzeczywiście masz dług w Svea, pomożemy wynegocjować korzystne warunki spłaty.