Oddłużanie Opus

Opus Collection sp. z o.o. to stosunkowo nowy fundusz windykacyjny na polskim rynku, istniejący dopiero od 2021 roku. Spółka należy do Ivest Incaso S.A. i zajmuje się skupowaniem wierzytelności od banków i firm pożyczkowych. Jako wierzyciel wtórny Opus może ubiegać się o odzyskanie należności poprzez kontakt telefoniczny, mailowy czy listowny – jeśli uważasz, że nie masz długu w Opus Collection, możesz ignorować tego typu próby kontaktu.

Tym, czego jednak nie wolno Ci zignorować, jest natomiast sądowy nakaz zapłaty – na pozew Opus trzeba odpowiedzieć w ciągu 14 dni, by uniknąć poważnych konsekwencji. Jeśli dostałeś nakaz zapłaty od Opus, jak najszybciej skontaktuj się z nami. Wielokrotnie mieliśmy już do czynienia z tą firmą i dobrze wiemy, jak prowadzić oddłużanie Opus Collection. Zapoznaj się z historiami naszych Klientów, którzy również otrzymali pozew od Opus. Są to historie osób, które skorzystały z pomocy Portalu Dłużnika i pokonały windykatora w sądzie.

 

Na czym polega cesja Opus?

Cesja wierzytelności oznacza przekazanie wszystkich praw związanych z wierzytelnością innemu podmiotowi. Odbywa się to poprzez sprzedaż długu – firma pożyczkowa (wierzyciel pierwotny) wystawia dług na giełdzie wierzytelności, który nabywa Opus (wierzyciel wtórny). W tym momencie to Opus zarządza długiem, a Ty powinieneś otrzymać informację o cesji – w rzeczywistości wierzyciel nie ma takiego obowiązku, dlatego nasi Klienci nie zawsze zostają powiadomieni o przejęciu długu przez inną firmę. Cesja Opus może być dokonana bez zgody dłużnika, a wierzyciel wtórny przejmuje wszystkie prawa związane wierzytelnością, również roszczenia o zaległe odsetki.

Choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać przerażające, sprzedaż długów do Opus Collection wcale nie musi być złą wiadomością. Przeniesienie wierzytelności na inny podmiot to proces, który wymaga dopełnienia wielu formalności, co oznacza, że można łatwo popełnić błąd na korzyść dłużnika. Często zdarza się też, że windykacja Opus jest po prostu bezzasadna, gdyż wierzyciel wtórny nie dysponuje pełną dokumentacją, wierzytelność jest przedawniona lub nie ma podstaw do odzyskania należności. Jeśli odezwie się do Ciebie Opus Collection, skontaktuj się z Portalem Dłużnika – przeanalizujemy sprawę i zweryfikujemy, czy rzeczywiście jesteś coś winien wierzycielowi.

Dostałem nakaz zapłaty od Opus – co dalej?

Nasi Klienci najczęściej kontaktują się z nami po otrzymaniu sądowego nakazu zapłaty. Warto jednak mieć świadomość, że nakaz zapłaty nie oznacza, że na 100% masz dług w Opus. Dlatego zamiast od razu dzwonić do wierzyciela lub brać pożyczkę na oddłużanie, weź głęboki oddech i odezwij się do nas. Przygotujemy sprzeciw od nakazu zapłaty i zapewnimy Ci obronę procesową. Prowadzimy skuteczne oddłużanie Opus, a jeśli istnieją jakiekolwiek przesłanki do oddalenia powództwa, z pewnością to wykażemy. Jak pokazują historie naszych Klientów, w wielu przypadkach udaje nam się oddalić powództwo w całości oraz wywalczyć brak kosztów procesu i odsetek.

Pamiętaj jednak, żeod momentu otrzymania nakazu zapłaty od Opus, masz TYLKO 14 dni na złożenie sprzeciwu – po tym czasie pozew stanie się prawomocny, a Opus będzie mógł przekazać sprawę komornikowi. Nakaz zapłaty (mimo swojej nazwy) wcale nie zobowiązuje Cię do spłaty długu, zwłaszcza jeśli nie uznajesz jego istnienia. Naturalną reakcją na pozew Opus jest sprzeciw od nakazu zapłaty, który przygotują dla Ciebie nasi mecenasi. Jeśli zadłużenie Opus nie istnieje, z pewnością to wykażemy – specjalizujemy się w oddłużaniu, dzięki czemu potrafimy odnaleźć nawet najmniejsze błędy i luki w dokumentacji, doprowadzając do zwycięstwa Klienta. Jeśli natomiast roszczenie będzie uzasadnione, nie zostawimy Cię bez wsparcia i pomożemy wynegocjować najkorzystniejsze warunki spłaty.

Opus Collection próbuje się ze mną skontaktować – co robić?

Zanim wierzyciel zdecyduje się uzyskać sądowy nakaz zapłaty, przystąpi do tzw. windykacji polubownej, która odbywa się bez udziału sądu. Opus może się więc z Tobą kontaktować na różne sposoby – dzwoniąc, wysyłając wiadomości e-mail i SMS, wysyłając listowne wezwania do zapłaty, a nawet pukając do Twoich drzwi. Jeśli roszczenie jest zasadne, warto dogadać się z wierzycielem na tym etapie, korzystając ze wsparcia naszych negocjatorów.

Jeśli jednak masz wątpliwości co do zasadności zadłużenia, nie kontaktuj się z Opus – w ten sposób możesz bowiem przez przypadek uznać dług! Nie wiesz, jak reagować na nachalne próby kontaktu? A może właśnie otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty? Nie ulegaj emocjom, nie chowaj pozwu do szuflady i nie bierz chwilówki na oddłużanie. Zamiast tego wykonaj prosty telefon do naszej Kancelarii lub napisz do nas na adres pomoc@portal-dluznika.pl – po analizie Twojej sytuacji powiemy, jakie kroki możesz wykonać i zaproponujemy nasze wsparcie podczas całego procesu. Pamiętaj, że Opus Collection to jedna z wielu firm skupujących długi w Polsce, a sprzedaż długu wierzycielowi wtórnemu często jest szansą na popełnienie błędu, który pozwoli Ci wygrać w sądzie.