• Home
  • Aktualności
  • Licytacji nieruchomości nie będzie, czyli jak Getin Bank sprzedał dług, a Hoist I NSFIZ nie dostał klauzuli na nakaz zapłaty

Licytacji nieruchomości nie będzie, czyli jak Getin Bank sprzedał dług, a Hoist I NSFIZ nie dostał klauzuli na nakaz zapłaty

Sposobów na walkę z długami jest naprawdę bardzo wiele. Sukces bardzo często zależy od wybrania tej najwłaściwszej metody w danej chwili. Tak było w tym przypadku, Hoist I NSFIZ zakupił wierzytelność od Getin Banku, który wcześniej prowadził egzekucję na podstawie nakazu zapłaty. Wnieśliśmy zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności, sąd podzielił nasze racje i wniosek Hoist I NSFIZ oddalił.

Wierzyciel: Hoist I NSFIZ
Wysokość długu: ok. 70.000 zł
Zadanie: Zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności
Uzyskany efekt: Zażalenie uwzględnione, brak podstaw do kontynuowanie egzekucji

Bank nie chce ugody, uzyskuje nakaz zapłaty, sprawa trafia do komornika

Nasz Klient wielokrotnie próbował porozumieć się z bankiem Getin Bank co do spłaty na drodze polubownej kwoty ok 50.000 zł. Negocjacje nie przynosiły jednak wymiernych rezultatów. Bank stawiał zaporowe warunki ugody, aż w końcu sprawa trafiła do sądu. Nasz Klient nie podjął obrony procesowej, nie wniósł sprzeciwu od nakazu zapłaty, w zasadzie zrezygnowany złożył rękawice.

Najgorsze dopiero miało się wydarzyć…

Po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty Getin Bank przystąpił do egzekucji. W pierwszej kolejności zajęto wynagrodzenie Pana Michała, wszystkie rachunku bankowe, ruchomości. Następnie wierzyciel licytację skierował do nieruchomości wartej kilkaset tysięcy złotych. Kolejne próby negocjacji niestety wciąż nie przynosiły rezultatów. Pan Michał nie potrafił porozumieć się z bankiem. Nagle, nie wiedząc czemu komornik „zniknął”. Pan Michał otrzymał zawiadomienie o umorzeniu egzekucji na wniosek Banku, zwolnieniu nieruchomości, rachunków bankowych, wynagrodzenia itd. O co chodziło?

Cesja wierzytelności, czyli bank sprzedał dług do Hoist I NSFIZ

Kilka miesięcy temu Pan Michał myśląc, że wszystko stracone przyniósł nam zawiadomienie o cesji wierzytelności. Był w depresji, nie miał siły żyć. Okazało się, że bank sprzedał dług do funduszu sekurytyzacyjnego. Chwilę później wszczęto kolejną egzekucję z nieruchomości i wtedy my przystąpiliśmy do działania. Nie było na co czekać, wnieśliśmy zażalenie na postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności. Sąd uznał nasze argumenty za słuszne i tym samym oddalił wniosek o nadanie klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty. Wobec braku podstawy egzekucja nie może być nadal kontynuowana.

Co teraz? Teraz egzekucja będzie umorzona, nieruchomość Pana Michała zwolniona spod egzekucji, oczywiście wyegzekwowane środki należą się do zwrotu Panu Michałowi, a to nie bagatelna kwota prawie 12.000 zł. Mało tego, kosztami bezprawnej egzekucji z nieruchomości obciążony zostanie teraz Hoist I NSFIZ.

Kancelaria prawna z doświadczeniem i sukcesami

Portal Dłużnika prowadzi kancelaria prawna z Łodzi. Jesteśmy dużym, kilkudziesięcioosobowym podmiotem. W naszych szeregach zasiadają nie tylko adwokaci i radcowie z wieloletnim stażem, ale także profesjonalni negocjatorzy, którzy prowadzą w tej chwili setki spraw, których efektem ma być zawarcie porozumienia z wierzycielem. Jak widać nie zawsze warto negocjować, często wyjściem jest obrona procesowa jak w przypadku, który wyżej opisaliśmy. Mądre i świadome wybranie metody oddłużania wydaje się kluczowe.

Zapraszamy do kontaktu: pomoc@portal-dluznika.pl
oraz na nasz profil na portalu Facebook: Facebook/PortalDłużnika

Dokumenty w tej sprawie: